Login: Hasło: lub Załóż konto
Quantum EXO Spin PT  

Quantum EXO Spin PT

Producent:
Quantum »

Kategoria:
Przedni hamulec

Stara cena: 879.00 zł
Nowa cena: 679.00 zł

Porównanie produktów
Dodaj ten produkt do porównania

masa: 170 - 266g; przełożenie: 5,2:1 i 5,3:1 ; pojemność szpuli: 0,20/140m - 0,30/150m; nawój: 67- 79cm; ilość łożysk: 11 łozysk PT + 1 oporowe;

 

Proponowanym przez nich rozwiązaniem jest zastosowanie najnowszej technologii – egzoszkieletu wykonanego ze stopów aluminium. To rozwiązanie przy znacząco niższej masie od standardowego podejścia wykorzystywanego w konstrukcji ram kołowrotków, nie traci nic na wytrzymałości. W efekcie uzyskano o wiele większą wydajność sprzętu będącego znacznie lżejszym od innych dostępnych na rynku rozwiązań.Seria Quantum® Performance Tuned® tworzona jest zgodnie z założeniem: „lepsze nie jest wrogiem dobrego”. Nasi inżynierowie w pocie czoła przekroczyli o 5% poprzeczkę stawianą przez produkty konkurencji. Te 5% tworzy różnicę, gdyż oznacza: dłuższe rzuty o 10 stup,  a także o kilkanaście gram niższą wagę. Takie usprawnienia mają miejsce tylko wtedy kiedy inżynierowie Quantum® odrzucają dotychczasowa wiedzę i szukają lepszej drogi. Dzięki takiemu myśleniu powstała nowa seria Quantum® Exo PT™. Nasi inżynierowie dostali proste zadanie: zaprojektować możliwie najlżejszy sprzęt wędkarski bez jakiegokolwiek poświęcania jego wydajności i wytrzymałości. Efektem jest ogromny postęp w konstrukcji kołowrotków, opierający się w wielu punktach na prostych rozwiązaniach. Podejście to oznacza, że „metal jest stosowany tam gdzie jest niezbędny”. Efektem tego jest pierwsza w historii firmy Quantum® linia produktów wykorzystujących egzoszkielet i posiadająca najniższą masę na rynku. Witaj w świecie Generation Exo PT™. Pozwól, że przedstawimy Ci teraz jak udało nam się „dodać przez odejmowanie”:

„Metal tam gdzie jest niezbędny”, to filozofia przyświecająca naszemu hybrydowemu egzoszkieletowi. Rama wykonana jest z ultra sztywnego stopu aluminium, wykorzystywanego w najbardziej obciążonych punktach i lekkiego kompozytu znajdującego się w mniej krytycznych obszarach. To pozwoliło na stworzenie możliwie najlżejszej ramy bez jakiegokolwiek uszczerbku na jej wytrzymałości. Dodatkowo rama taka jest o 38% bardziej wytrzymała od konstrukcji wykonanej z stopów magnezu i 6 razy wytrzymalsza od kompozytu grafitowego. Najlepszym wskaźnikiem jakości naszego nowego podejścia do konstrukcji ramy kołowrotka jest porównanie jej ze standardową konstrukcją ramy, przy użyciu metody elementów skończonych (MES).

Egzoszkielet (po lewej) posiada optymalnie wzmocnione najbardziej krytyczne obszary i dzięki temu ugięcie ramy pod działaniem maksymalnego obciążenia jest znacząco niższe niż w wypadku tradycyjnej konstrukcji ramy kołowrotka (po prawej).
Krótko mówiąc  „wycięliśmy” niepotrzebną masę w kołowrotkach serii Exo PT™ w każdym możliwym miejscu, a prawdziwą różnice pomiędzy naszą konstrukcją a konkurencyjnymi rozwiązaniami poczujesz nad wodą. Dzięki ultra wytrzymałej konstrukcji możesz walczyć z każdą rybą, rzucać o wiele dalej, a jednocześnie masz doskonałe wyczucie, nawet najbardziej delikatnego brania.
Aby upewnić się, że konstrukcja egzoszkieletu ramy kołowrotka spełnia wszelkie stawiane jej wymagania wytrzymałościowe w naszych laboratoriach obciążyliśmy kołowrotek Exo PT™ baitcast masą ponad 770 kg, co nie wywarło na nim żadnego wrażenia. Oznacza to, że może on przenosić obciążenia o 4000 razy większe od jego własnej masy.

Rotor kołowrotka spinningowego Exo PT™ wykonany jest nowego, rewolucyjnego materiału Quantum® C4LF™. Jest to kompozyt polimerowy zbrojony długimi pasmami włókna węglowego. Większość porównywalnych kompozytów zbrojona jest pasami włókna węglowego  o długości 2-3 mm, C4LF™ wykorzystuje pasma o średniej długości 10 mm. Dzięki temu siatka utworzona z dłuższych pasm jest o wiele wytrzymalsza, co wpływa na całą konstrukcję rotora, który jest o 2,6 razy mocniejszy od standardowego kompozytu. Dzięki temu zminimalizowano ugięcie ramienia rotora przy silnym obciążeniu i uzyskano o 80% niższą masę  w stosunku do rotorów wykorzystywanych w innych modelach naszych kołowrotków.

Quantum EXO Spin 40 PT
 ID: 0500040
 

  • masa: 266 g
  • przełożenie: 5,2:1
  • pojemność szpuli: 0,23mm/210m
  • nawój: 85cm
  • ilość łożysk: 11 łożysk PT + 1 oporowe
« Powrót